Лайфхаки для вступників

Розпочинаємо важливу ініціативу – серію відеороликів про електронні сервіси в освіті. Ми покажемо, як максимально правильно оцінити свої шанси на вступ і обрати саме той заклад освіти, куди Ви можете вступити з більшою вірогідністю. Наразі вступ до закладів вищої освіти відбувається шляхом подання заяв через електронну систему, де Ви маєте обрати:

Після пошуку Ви отримаєте перелік конкурсних пропозицій, на які можна подати електронну заяву.

Звучить трохи складно, чи не так? Пропонуємо розглянути процес обрання спеціальності трохи глибше. Гарантуємо, Ви побачите, що це дуже і дуже просто.

Безпосередній вибір майбутньої спеціальності. Як зробити це, не виходячи з дому?

Для початку необхідно перейти на сайт https://info.edbo.gov.ua і зайти у розділ ВСТУП. 

У даному відео ми розкажемо, як вступити на бакалавра після школи (після здобуття повної загальної середньої освіти). Але алгоритм пошуку однаковий і для інших освітніх рівнів.

Отже, у розділі ВСТУП Ви бачите форму для пошуку. Умовно вона розділена на базовий пошук і розширений. Ми розберемо обидва варіанти. Як з нею працювати – дивіться у відео:

Для вступу на кожну спеціальність необхідно здавати ЗНО з чітко визначеного переліку предметів. Ознайомтеся з наборами сертифікатів ЗНО, які необхідно подати на обрану спеціальності.

Подивіться наскільки перетинається Ваша готовність здавати ЗНО і обрана Вами спеціальність. Обирайте спеціальність, для якої потрібні сертифікати ЗНО з предметів, по яких Ви добре орієнтуєтеся і відчуваєте свої сили.

Обов'язково продумайте запасні варіанти закладів освіти, не обмежуйте себе одним закладом вищої освіти та однією спеціальністю – намагайтеся максимально реалізувати свій потенціал.

Конкурсна пропозиція – пропозиція закладу освіти щодо кількості місць для прийому вступників на певну освітню програму за спеціальністю.

Згідно з Умовами прийому існує декілька типів конкурсних пропозицій, ми поговоримо про «Відкриту». Тому що саме конкурсні пропозиції цього типу приймають участь у роботі алгоритму адресного розміщення державного і регіонального замовлення.

Якщо Ви подали заяву на Відкриту конкурсну пропозицію, конкурс за конкретною спеціальністю проводиться одночасно серед усіх вступників країни, загалом по усіх закладах вищої освіти, де є обрана вами спеціальність.

Не забувайте, що важливу роль відіграє конкурсний бал поданої заяви. Спочатку враховується конкурсний бал (КБ), а вже потім – пріоритет.

Комплексна оцінка досягнень вступника обраховується за результатами вступних випробувань та іншими показниками з точністю до 0,001.

Для вступу для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) конкурсний бал розраховується за формулою:

КБ=К1*П1+К2*П2+К3*П3+К4*А+К5*ОУ+К6*МЛ 

При поданні електронних заяв звертайте увагу на коефіцієнти до кожного вступного випробування. Існують декілька видів коефіцієнтів:

Що вони означають і як ними скористатись – дивіться у відео:

Пріоритет вказує на черговість розгляду Ваших заяв на вступ. Безпосередньо під час подання заяв Вам потрібно розташувати їх у порядку зацікавленості, де на першому місці буде заклад, в якому Ви бажаєте навчатися найбільше. Наступний – з нижчим пріоритетом.

Також Вам варто пам’ятати і ставитись до цього дуже уважно – після подання заяви змінити пріоритетність неможливо!

Зважайте, що для заяви може бути здійснена лише одна рекомендація на бюджет, і якщо Ви відмовитесь від бюджетного місця, обраного алгоритмом, зможете вступити лише на контракт.

Під час роботи алгоритму адресного розміщення заяви розглядаються почергово, а не одномоментно. Припустимо, Ви подали всі 5 заяв, спочатку до розгляду береться заява з першим пріоритетом. Якщо ця заява отримала рекомендацію на бюджет – інші заяви не розглядаються. Якщо ж заяві відмовлено, розглядається друга тощо.